Blog

EGMO-2024

Декілька днів тому завершилась 13 Європейська олімпіада для дівчат (EGMO). Вона проходила у місті Цхалтубо (Грузія).

EGMO – це змагання з математики для старшокласниць. Незважаючи на те, що EGMO є європейською олімпіадою, неєвропейські країни також можуть брати в ній участь (поза конкурсом). Ініціатором проведення олімпіади виступила Велика Британія, яка вперше провела її у квітні 2012 року. Тоді у EGMO взяли участь дев’ятнадцять країн. З тих пір олімпіада проводиться щорічно в різних країнах Європи. Останні роки у EGMO беруть участь більш ніж п’ятдесят країн.

Як сказано на офіційному сайті олімпіади, мета EGMO – заохотити дівчат до участі в національних і міжнародних математичних змаганнях, а також надати більшій кількості дівчат можливість позмагатися на міжнародній арені. Засновники EGMO сподіваються, що завдяки цій олімпіаді більша кількість дівчат візьме участь у Міжнародній математичній олімпіаді, де дівчат наразі лише 10% учасників.

Команда кожної країни складається не більше ніж з чотирьох дівчат. Учасниці розв’язують задачі два дні поспіль, по три задачі кожного дня. Медалями нагороджуються приблизно половина учнів, які беруть участь в олімпіаді.

Цього року в олімпіаді взяли участь 212 школярок із 54 країн (зокрема 151 дівчина з 38 країн Європи). Серед чотирьох учасниць, які представляли Україну, була і учениця відділення BoikoSuperMath Авторської школи Бойка Марина Спектрова.
Для Марини це вже друга EGMO – минулого року у Словенії вона отримала срібну нагороду. Тоді ми побажали їй через рік поміняти срібну медаль на золоту. Так і сталося. Марина чудово виступила на EGMO-2024. Її результат (36 балів з 42) дозволив отримати золоту медаль. Серед «офіційних» європейських учасниць краще виступила тільки одна дівчинка з Фінляндії, яка набрала 38 балів.

Ще дві українські учасниці, Аліса Потьомкіна і Євгенія Франкевич, набрали стільки ж балів, як Марина, і теж отримали золото. Четверта українська учасниця, Катерина Сидоренко, набрала 23 бали і отримала срібну медаль. Це дозволило українській команді показати четвертий командний результат, пропустивши вперед тільки команди Сполучених Штатів, Австралії і Китаю. Але ці команди – неєвропейські. А серед «офіційних» європейських учасниць команда України – перша!

Вітаємо дівчат і бажаємо їм нових успіхів!

Повні результати EGMO-2024 можна знайти, перейшовши за посиланням.