Blog

Результати International Durer competition-2023

24 листопада відбулася 17-та угорська міжнародна командна олімпіада International Durer competition-2023. Ця олімпіада проводиться молодими ентузіастами олімпіадного руху, переважно студентами та молодими науковцями. Традиційно олімпіада має декілька рівнів складності. Найбільш цікаві – рівні E та E+, розраховані на школярів старших класів. Задачі рівня E+ розраховані на учнів, які вже мають досвід участі у міжнародних змаганнях, таких як IMO, EGMO, RMM тощо. У змаганні рівня E пропонується брати участь школярам без такого досвіду. Але задачі рівня E дуже цікаві та розраховані на дітей зі значним олімпіадним досвідом.
 
Цього року в олімпіаді рівня E взяли участь чотири команди, до складу яких увійшли учні математичного відділення BoikoSuperMath Авторської школи Бойка та мережі математичних гуртків SmartSchool. Учасники олімпіади, які не мешкають в Угорщині, здебільшого брали участь в олімпіаді дистанційно. Кожна команда складалася з трьох осіб, серед яких обов’язково мала бути хоча б одна дівчинка. Учасникам пропонувалось розв’язати 5 задач протягом трьох годин. Свої розв’язки команда мала записати англійською, сфотографувати та надіслати організаторам.
 
Наші діти одразу після олімпіади розповіли, що їм дуже сподобались задачі, вони із задоволенням працювали в командах, і їм було цікаво отримати умови та записувати розв’язки саме англійською мовою. Для багатьох це був перший досвід участі в олімпіаді міжнародного статусу. Ми були раді, що діти отримали задоволення від олімпіади. Всі члени команд та керівники сподівались на непогані результати, але розуміли, що конкуренція дуже серйозна, адже участь у міжнародній олімпіаді рівня E взяли 83 команди з 14 країн, серед яких були країни з давніми та потужними традиціями олімпіадного руху, зокрема Великобританія, Японія, Ізраїль, Сербія, Австрія, Румунія, Словенія, Хорватія. Тільки українських команд змагалося двадцять.
 
Декілька днів тому з’явилися результати олімпіади. Ми дуже раді, що одна з наших команд, до складу якої увійшли Дар’я Балан, Віталій Галушко та Володимир Гринь (всі троє – учні класу 9math відділення BoikoSuperMath Авторської школи Бойка), посіла абсолютне перше місце.
 
Інші три наші команди показали 4, 5 та 7 результати серед усіх 83 команд-учасниць. До їх складу увійшли
Міланья Акчуріна (8math), Вадим Шмачков та Ілля Конохов (обидва – 9math) – 4 місце; Лілія Хрущова та Черняк Давід (обидва – 8math), Олег Пузирьков (9math) – 5 місце; Лев Кекало та Кирило Осіпов (10math), Дар’я Лобас (група 9-1 SmartSchool) – 7 місце. При цьому наші хлопці і дівчата стали кращими серед українських команд.
 
Ми дуже пишаємось своїми учнями та бажаємо їм подальших успіхів!