Blog

Дистанційні математичні гуртки Smart School-2023

Починається набір у математичні гуртки SmartSchool на 2023-2024 навчальний рік.

SmartSchool пропонує позашкільну освіту. На відміну від дистанційної школи BoikoSuperMath тут займаються лише математикою та не видають шкільні атестати. Усі заняття проходять у дистанційному форматі у вечірній час або у вихідні дні. Такий формат, зокрема, підходить тим дітям, які опинилися у воєнний час за кордоном та мають ходити до місцевих шкіл.

Мережа дистанційних математичних гуртків SmartSchool існує три роки. І якщо в перший рік існування в нас було лише 3 навчальні групи, то минулого року – вже 27. Протягом 2022/23 навчального року через SmartSchool пройшло приблизно 330 дітей, які отримали можливість займатися серйозною математикою з висококваліфікованими викладачами.

Головне завдання SmartSchool – формування математичної культури, стійкого інтересу до математики як такої, вміння довго та наполегливо розв’язувати складні задачі. Для нас перемоги на олімпіадах – не головне. Ми готуємо не спортсменів, а математично освічених людей. Ми – не тренери з математики, а викладачі.

Тим не менш, олімпіадні успіхи у наших дітей є і дуже серйозні. Влітку 2022 року четверо учнів SmartSchool стали переможцями найпрестижнішого математичного змагання для школярів – Міжнародної математичної олімпіади (IMO). Цього року Ксенія Дроздова та Євгенія Франкевич отримали бронзові нагороди на IMO-2023 в Японії, а Марина Спектрова і Євгенія Франкевич отримали срібні медалі Європейської математичної олімпіади для дівчат (EGMO). До цього слід додати, що у 2023 році учні SmartSchool вибороли 28 дипломів IV (заключного) етапу Всеукраїнської олімпіади з математики,  завоювавши 6 дипломів І ступеня, 9 дипломів ІІ ступеня та 13 дипломів ІІІ ступеня.

Серед викладачів SmartSchool – п’ять заслужених вчителів України, троє призерів Міжнародної математичної олімпіади, переможці Всеукраїнських олімпіад. Усі мають багаторічний досвід занять із дітьми. Заняття проводять:

Ліфиць Сергій Олександрович – заслужений вчитель України, повний кавалер ордена «За заслуги», вчитель математики відділення BoikoSuperMath Авторської Школи Бойка. Його учні 33 рази ставали призерами Міжнародної математичної олімпіади, 10 разів – призерами Європейської математичної олімпіади для дівчат і більше ніж 220 разів – призерами Всеукраїнської олімпіади з математики.

Лисакевич Анастасія Валеріївна – заслужений вчитель України, кавалер ордена княгині Ольги II та III ступенів, срібний призер Міжнародної математичної олімпіади, вчитель математики відділення BoikoSuperMath Авторської Школи Бойка. За неповні 10 років підготувала 20 призерів Міжнародної математичної олімпіади,  10 призерів Європейської математичної олімпіади для дівчат та десятки переможців Всеукраїнської  олімпіади з математики.

Романенко Аліна Оскарівна – заслужений вчитель України, вчитель математики Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер». Серед її учнів – переможці Міжнародної математичної олімпіади, Європейської олімпіади для дівчат, Всеукраїнських математичних олімпіад.

Філіпповський Григорій Борисович – заслужений вчитель України, викладач математики Русанівського ліцею м. Києва. Автор багатьох статей в науково-популярних журналах. Автор книг “Шкільна геометрія в мініатюрах”, “Авторська шкільна геометрія”, “Геометричні мемуари барона Мюнхгаузена”, “Математичні пригоди слоненяти Лу та його Друзів”, “Азартно-озорна математика” та інших.

Щербина Олексій Сергійович – заслужений вчитель України, кандидат фізико-математичних наук, старший викладач факультету математики та інформатики Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, вчитель математики відділення BoikoSuperMath Авторської Школи Бойка. Підготував десятки призерів міжнародних та Всеукраїнських змагань з математики.

Нго Нгок Тхай Шон – триразовий призер міжнародної олімпіади з математики (золота, срібна та бронзова медалі), у 2022 році отримав диплом бакалавра з відзнакою факультету математики та інформатики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, член журі Всеукраїнських олімпіад та відборів на міжнародну олімпіаду з математики, приймав участь в проведенні тренувальних зборів команди України та найближчого резерву (Польща, Австрія), аспірант Institute of Science and Technology (Австрія).

Сарапін Роман Вікторович – дворазовий призер міжнародної олімпіади з математики (золота та бронзова медалі), у 2022 році отримав диплом бакалавра з відзнакою факультету математики та інформатики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, стипендіат Фонду імені Н.І. Ахієзера, переможець першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2022 року, член журі Всеукраїнської олімпіади з математики, вчитель математики відділення BoikoSuperMath Авторської Школи Бойка.

Афанасьєв Євгеній Володимирович – доктор філософії з математики, неодноразовий переможець Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, лауреат премії НАН України за кращі наукові роботи, молодший науковий співробітник Харківського фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.Є.Вєркіна.

Колупаєв Олексій Вікторович – неодноразовий переможець Всеукраїнських олімпіад з математики та фізики, у 2022 році отримав диплом бакалавра з відзнакою факультету математики та інформатики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, стипендіат Фонду імені Н.І. Ахієзера, аспірант Institute of Science and Technology (Австрія).

Кутецький Вадим Ярославович – неодноразовий переможець обласних олімпіад з математики та Всеукраїнських олімпіад з фізики, у 2022 році отримав диплом бакалавра з відзнакою факультету математики та інформатики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, вчитель математики відділення BoikoSuperMath Авторської Школи Бойка.

На заняттях SmartSchool ми використовуємо Zoom. Домашні завдання розміщуємо у GoogleClass.

Як і раніше, у 2023-2024 навчальному році в SmartSchool будуть гуртки двох типів:

I. Гуртки «Шкільна математика»

Це не групові заняття з репетиторами і, звичайно, не заняття з підготовки до ЗНО. Ці гуртки призначені для тих, хто хоче серйозно вивчати математику, а у школі це зробити не може. У такій ситуації зараз опинилося багато українських дітей, які вимушені були виїхати до тих європейських країн, в яких відвідування місцевих шкіл є обов’язковим. На жаль, математику там вивчають на примітивному рівні, а відвідувати дистанційно українську школу (наприклад, BoikoSuperMath) діти з різних причин не можуть. Звісно, ​​заняття у таких групах будуть корисними і дітям, які перебувають в Україні.

Ми пропонуємо:

(1)   Курс «Векторна алгебра та аналітична геометрія» для учнів 9-10 класів

Більшість школярів хоче перемагати на олімпіадах. Нам багато разів доводилося чути, що дитина любить олімпіадну математику, а ось шкільна – нудьга. Ми ж переконані, що саме у школі закладаються основи майбутніх успіхів.

На цей курс має сенс записуватись тим, кому цікава математика сама по собі, а не лише спортивна складова шкільного математичного життя.

Ми будемо обговорювати питання, яких в більшості випадків лише мимохідь торкаються на уроках. Поговоримо про вектори на площині, дізнаємось, що таке лінійний простір. І, звичайно, розв’язуватимемо геометричні задачі (у тому числі й олімпіадні) за допомогою векторів. А потім вивчимо основи класичної аналітичної геометрії (рівняння прямої та кола, криві другого порядку).

Заняття відбуватимуться у Zoom двічі на тиждень по буднях, ввечері. Тривалість кожного заняття – 60 хвилин. У групі – не більше 15 осіб. Перше заняття відбудеться на початку вересня.

Вартість одного заняття – 230 грн. Переказувати гроші треба помісячно, на початку кожного місяця. Реквізити буде повідомлено додатково.

Для того, щоб записатися на курс «Векторна алгебра та аналітична геометрія», треба зареєструватися, перейшовши за посиланням. Ми з вами зв’яжемося за вказаною під час реєстрації електронною поштою наприкінці серпня.

(2)  Курс «Основи математичного аналізу» для учнів 10-11 класів

Математичний аналіз – одна з найважливіших складових вищої математики. Основи математичного аналізу входять у шкільну програму, але зазвичай вивчення цього предмету проходить формально, лише на рівні визначень і найпростіших вправ.

Наші учні вивчають математичний аналіз набагато глибше. Це дозволяє їм свідомо вибрати майбутню професію, отримати найкращі стартові умови під час навчання в університеті.

Заняття відбуватимуться у Zoom двічі на тиждень по буднях, ввечері. Тривалість кожного заняття – 60 хвилин. У групі – не більше 15 осіб. Перше заняття відбудеться на початку вересня.

Вартість одного заняття – 230 грн. Переказувати гроші треба помісячно, на початку кожного місяця. Реквізити буде повідомлено додатково.

Щоб записатися на курс «Основи математичного аналізу», треба зареєструватися, перейшовши за посиланням:

1-й рік навчання                              2-й рік навчання

Ми з вами зв’яжемося за вказаною під час реєстрації електронною поштою наприкінці серпня.

(3)  Групи з поглибленого вивчення шкільної математики (5-8 класи)

Основи математичної культури закладаються у школі. На жаль, за останні роки рівень викладання математики у багатьох українських школах упав до неприпустимого рівня. З початком пандемії COVID-19 все стало ще гірше. А війна, розв’язана Росією, зробила ситуацію критичною. У європейських школах, які доступні українським біженцям, справа не краща.

Ми впевнені, що оптимальний вихід із положення пропонує дистанційна школа BoikoSuperMath. Для тих же, хто з будь-яких причин не може або не хоче навчатися в BoikoSuperMath, ми відкриваємо групи з поглибленого вивчення математики для школярів 5-8 класів, де обговорюватимемо найцікавіші питання, що примикають до шкільної програми.

Підкреслимо, що ці гуртки призначені не задля підтягування тих, кому важко дається шкільна програма. Вони для тих, кому в школі замало математики, вона надто легка, а хочеться знати набагато більше.

Заняття відбуватимуться у Zoom двічі на тиждень по буднях, ввечері. Тривалість кожного заняття – 60 хвилин. У групі – не більше 15 осіб. Перше заняття відбудеться на початку вересня.

Вартість одного заняття – 230 грн. Переказувати гроші треба помісячно, на початку кожного місяця. Реквізити буде повідомлено додатково.

Для того, щоб записатися в групи з поглибленого вивчення шкільної математики, треба зареєструватися, перейшовши за посиланням:

5 клас       6 клас       7 клас       8 клас

Ми з вами зв’яжемося за вказаною під час реєстрації електронною поштою наприкінці серпня.

II. Гуртки «Олімпіадна математика»

Протягом багатьох років наші учні регулярно перемагають на різних міжнародних та всеукраїнських математичних змаганнях. Пов’язано це з тим, що вони здобувають не тільки гарну шкільну математичну освіту, але й відвідують дуже круті математичні гуртки.

 SmartSchool пропонує дистанційний варіант такого гуртка. Попереджаємо, що домашні завдання виконувати обов’язково – без них результату не буде. Вчитися в нашому гуртку нелегко, але воно того варте.

Для бажаючих згодом може бути організований додатковий гурток з розв’язання олімпіадних задач підвищеної складності різної тематики.

Заняття проходитимуть у Zoom один раз на тиждень у вихідні дні. Тривалість заняття – 90 хвилин. У групі – не більше 15 осіб. Перше заняття відбудеться на початку вересня.

Вартість одного заняття – 300 грн. (для учнів BoikoSuperMath передбачено знижку). Переказувати гроші треба помісячно, на початку кожного місяця. Реквізити буде повідомлено додатково.

Для того, щоб записатися на гуртки з олімпіадної математики, треба зареєструватися, перейшовши за посиланням:

5 клас    6 клас    7 клас    8 клас    9 клас    10 клас    11 клас

Ми з вами зв’яжемося за вказаною під час реєстрації електронною поштою наприкінці серпня.

Контактна електронна адреса: smartschool.dist@gmail.com