Blog

Всеукраїнська олімпіада з математики-2023, Ужгород

Всеукраїнська олімпіада з математики 2023 року завершилась. Проходила вона з 3 по 7 квітня в Ужгороді.

На Закарпаття з’їхалися діти майже з усіх областей України. Приїхали й ті, хто через війну опинився в Німеччині, Великій Британії і навіть у Канаді. Практично для всіх учасників це була перша Всеукраїнська олімпіада, яка проходила у звичайному форматі. Минулого року IV етап олімпіади, зі зрозумілих причин, не проводився взагалі, а попередні два роки через COVID діти розв’язували задачі у своїх областях.

Кількість учасників від кожної області залежить від результатів минулих виступів. Цього року найбільша команда (23 учасники!) представляла Харківську область. Сімнадцять дітей навчаються у математичному відділенні BoikoSuperMath Авторської школи Бойка, четверо  – у ХФМЛ №27, ще двоє школярів – учні ліцею №161 «Імпульс» та Академічного ліцею №45.

Виступ харківської команди можна, безперечно, назвати успішним. Усі діти стали призерами. Вони вибороли три перші, п’ять других і п’ятнадцять третіх місць. І це при тому, що цього року стати призером було важче ніж зазвичай, оскільки через війну учасників було значно менше, а за Положенням про олімпіади кількість призових місць не може перевищувати певний відсоток від кількості учасників.

Нам особливо приємно, що всі «харківські» перші місця та чотири другі місця з п’яти завоювали учні BoikoSuperMath. Це багато говорить про якість математичної підготовки в нашій школі та на гуртках SmartSchool.

Вітаємо наших учнів:

🥇Баркулов Михайло (9 клас), Салов Антон (10 клас) і Спектрова Марина (10 клас, але брала участь в олімпіаді за 11 клас) вибороли I місце!

🥈Гринь Володимир, Балан Дарія (обидва − 8 клас), Кутах Матвій (9 клас) і Бородін Олександр (10 клас) посіли II місце!

🥉Акчуріна Міланья (7 клас, але брала участь в олімпіаді за 8 клас), Кривий Володимир, Мирошник Віра, Конохов Ілля, Пузирьков Олег (усі – 8 клас), Кекало Лев, Осипов Кирило (обидва − 9 клас), Ібрагімов Ярослав (10 клас), Дроздова Ксенія (11 клас), Гафич Денис (10 клас, але брав участь в олімпіаді за 11 клас) посіли III місце!

Добре виступили і діти з інших харківських шкіл. Вітаємо Івана Бортновського (11 клас), який посів ІІ місце, а також Олега Кіта (9 клас), Володимира Чуба, Станіслава Сурмило, Дмитра Куліша та Данг Мінь Конга (усі – 11 клас), які отримали дипломи ІІІ ступеня.

Наші учні були не лише у харківській команді. Серед школярів, які представляли інші регіони, багато хто відвідує дистанційні математичні гуртки SmartSchool. Одинадцять гуртківців стали переможцями олімпіади. Перші місця вибороли Сидоренко Катерина (8 клас, Київ), Лобас Дар’я (8 клас, Львів), Проценко Павло (10 клас, Миколаїв), другі – Гончаренко Вікторія (8 клас, Київ), Забігайло Володимир (9 клас, Київ), Сидоренко Михайло (9 клас, Київ), Король Сергій (10 клас, Закарпаття), Франкевич Євгенія (11 клас, Львів), треті – Остренко Іван (9 клас, Київ), Марарян Амалія (9 клас, Чернівці), Міца Аліна (9 клас, Закарпаття).

Попереду – нові змагання. Вже за кілька днів у Словенії розпочнеться чергова Європейська олімпіада для дівчат. Побажаємо українським дівчаткам удачі!

Звіт про Всеукраїнську олімпіаду з математики був би неповним, якщо не розповісти про те, як у Харкові вітали наших математиків. Директор школи Бойка Олександр Макагон зустрів дітей на вокзалі, вручив подарунки. А у понеділок у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна дітей привітали мер Харкова Ігор Терехов та ректор університету Тетяна Кагановська. Розповідь про це можна знайти тут.

Більш детально про нашу чудову математичну школу BoikoSuperMath та математичні гуртки SmartSchool можна прочитати на нашому сайті. Там же, у розділі Галерея, детальний фотозвіт про олімпіаду.